(NE)MOTIVAČNÝ NÁVOD AKO ŽIŤ ŠŤASTNÝ ŽIVOT

Bez motivačných bullshitov, ktoré si čítal inde.

 
Nebuď Sračka je posledná kniha osobnostného rozvoja, ktorú budeš potrebovať.
CHCEM KNIHU

Objednaj si knihu aj s pracovným zošitom

Nestačí však len čítať, treba aj konať. Nebuď sračka je kniha, ktorá sa venuje sebapoznaniu, transformačnej psychológii, osobnostnému rastu a naučí ťa búrať bariéry, ktoré ti bránia v šťastí.

Pracovný zošit ti pomôže previesť do praxe to, čo si sa dočítal v knihe. Čakajú ťa praktické úlohy, ktoré ti pomôžu spoznať kým si a nájsť životné poslanie.

Toto je kniha o tebe

Máš pocit, že tvoj život nie je taký, aký by si chcel? Stojíš na jednom mieste a nemôžeš sa posunúť ďalej? Cítiš sa z toho zúfalý a frustrovaný?

Nevešaj hlavu. Nie je to tvoja chyba. Nikto ťa neučil, ako naozaj žiť (a nielen prežívať).

Dôvod, prečo tam ešte nie si, je ten, že žiješ v reakcii. Svojím správaním len reaguješ na to, ako ťa vychovali, čo ťa naučili v škole a čo ti povedali kamaráti a kolegovia. Nežiješ život podľa seba.

Teraz máš možnosť to zmeniť.

Ak si človek, ktorý hľadá pomoc a spôsob, ako naštartovať osobnostný rast, si na správnom mieste. Kniha Nebuď Sračka ťa nasmeruje tam, kam chceš ísť.

V čom ti táto kniha zmení život?

Totálna úprimnosť

Riadky tejto knihy neslúžia ako rameno na zaplakanie. Naopak, vyzlečú ťa donaha a odhalí tvoje skutočné ja, so všetkými jeho nedostatkami, chybami a problémami. Ale práve to potrebuješ - nájsť svoje slepé miesta. Táto kniha ti ich pomôže odstrániť, aby si sa mohol vydať na cestu osobnostného rastu a stať sa človekom, ktorým chceš naozaj byť.

Prístup z vnútra navonok

Všimol si si, že žiadna z tých motivačných kníh, ktoré si čítal, nefungovala? To preto, že väčšina len kĺže po povrchu a nezaoberá sa tým, kto si vo vnútri. Tu začneš presne naopak - z vnútra navonok, pretože len takto môže nastať skutočná zmena. Keď sa vnútri staneš tým človekom, ktorým chceš byť, výsledky, po ktorých túžiš, prídu automaticky.

Otázky, ktoré ťa zmenia

Tu začína ozajstná zmena. Čaká ťa 27 strán transformačných otázok a testov osobnosti, ktoré môžeš vyplniť priamo v knihe. Odpovede ťa možno vystrašia, ale budú ti tým najlepším sprievodcom na ceste sebapoznania. Na záver ťa čaká veľký Test úprimnosti, ktorý zvládneš, len ak naozaj nie si sračka. Preto nečakaj, vezmi pero a pusti sa do toho!

CHCEM KNIHU

Skvelé recenzie na skvelú knihu

Tvá knížka se mi líbí hlavně v tom, že nepojednává o nějakých technikách, jak sbalit holky, ale naopak o té autenticitě, být svůj a nebýt, jak ty říkáš, Demo verze sebe sama.

Jelikož jsem student, i díky Tobě a těm citátům, kterými prokládáš celou knihu, jsem si potvrdil, že když mi škola, sice je to málokdy, "brání" ve studiu, seberozvoji, sebepoznání, ..., tak vím, že jsou i důležitější věci, jako např. podnikání, finanční vzdělání a obecně práce na sobě, ať už se to týká jídla, spánku, podnikání, cvičení a čehokoliv dalšího.

Taktéž mám na paměti, že nic není zdarma, ale pokud chceš, tak si za tím jdeš! 🔥🏆

P.S. fotka z tanečních, holky už se vyptávali, co to mám za knihu, jestli jím ji půjčím, tož řekl jsem, že možná pronajmu, když budou hodné... ;)

Kniha NEBUĎ SRAČKA som čítal pár mesiacov dozadu a pomohla mi zamyslieť sa a získať o sebe obraz ktorý žijem a ktorý som odmietal si priznať.

Všetko od prokrastinácie, masturbácie až po stavanie sa do pozície obete som si prešiel.

Knihu vrelo odporúčam pretože každý sa v nej podľa mňa nájde.

V situácií, vzťahoch, financiách, zlozvykoch a v IDENTITE akú má.

Kniha ti pomôže ukázať ti kto skutočne si aká sračka, odstrániť negatívne presvedčenia a čo s tým urobiť aby si zmenil svoju identitu a stal sa plnohodnotným mužom.Je to zatiaľ najlepšia kniha akú som kedy čítal vybavená cvičeniami a transformačnými otázkami.

"V prvom rade ti chcem veľmi poďakovať za tvoju prácu. Vážim si, čo robíš a to, že dávaš pridanú hodnotu ľuďom. Sledujem ťa už od  tvojich YT začiatkov a môžem povedať, že to čo robíš má stále väčšie a väčšie "grády". Najprv sa mi zdalo dať 30€ za knihu aj PZ veľa, ale tak som to riskol a teraz vôbec neľutujem kúpu týchto "nakopávačov rite".

Knihe a PZ mi ukázala, že sa takmer vôbec nepoznám. Samotná kniha mi natrhla riť, pretože sa mi veľmi páči, že si tam nedal len text s vtipnými poznámkami, ale si ho perfektne doplnil o otázky, na ktoré nájsť odpoveď mi dalo zabrať. Po prečítaní a vyplnení knihy som začal vyplňovať PZ, kde som si uvedomil, že kniha bola vlastne ešte nič, určite by som odporúčal aby si knihu každý povinne kupoval aj s pracovným zošitom :D :D.

Za mňa si odviedol perfektnú prácu, a myslím že úplne najlepšie je, že tvoje dielo teraz ľuďom pomáha meniť životy. Teraz sa len pozerám na ten PZ a hovorím si sakra Dávid jak to, že máš furt pravdu? :D Pri čítaní tvojej knihy som si uvedomil, že dobrá kniha nie je tá, ktorá ti dá odpovede, ale taká, ktorá ťa núti tie odpovede nájsť v sebe. A to teda tvoja kniha rozhodne núti. Myslím, že som sa vďaka tomu opäť posunul o nejaky ten krok dopredu, takže za toto všetko ti patri Dávid jedno veľké ĎAKUJEM.

PS: Už teraz sa teším na 2ku :D :D (teda ak raz bude)"

Poznáte vetu: „Nedelím veci na dobré a zlé iba na možné a nemožné“? Nie? Tak by ste to mali napraviť a prečítať si úžasnú motivačnú knihu „NEBUĎ SRAČKA“ Kniha je zaujímavé, motivačné dielo, ktoré v sebe skrýva tajomstvo úspešnejšieho, kvalitnejšieho života vďaka spoznaniu samého seba a objavenie nespočetných možností posunúť sa v živote vpred. Autor ju venoval svojmu synovi Viktorovi.

Čítala som viacero kníh o osobnom rozvoji, ale takúto pre mňa neobyčajnú knihu ešte nikdy. Môžem ju prečítať aj viackrát a nikdy v nej všetko nepochopím a môžem ju prečítať aj stokrát vždy si z nej niečo nové odnesiem.

Je tam veľmi veľa pekných myšlienok, nad ktorými sa človek môže zamyslieť a dokáže ich aplikovať vo svojom živote. Treba sa nad vetami zastaviť, popremýšľať a praktizovať vo svojom živote. Kniha sa nesie v znamení autora, ktorého túžbou je tvoriť a pomáhať iným ľudom, je to jeho životné poslanie. Z môjho pohľadu je kniha vynikajúcim prostriedkom posúvať sa stále vpred. Zistiť, skúsiť čo všetko robí človek zle a zlepšiť sa. Knihu by som odporúčala čítať všetkým ľuďom, ktorú chcú niečo robiť zo svojim životom, zmeniť ho, odtrhnúť sa od komfortnej zóny, počúvať svoju intuíciu a nájsť svoju identitu.

Môj názor na knihu, Nebuď sračka je taký, že mi otvoril veľké dvere, hlavne, čo sa taký môjho starého spôsobu vnímania žien z môjho pohladu. 

Dal mi neskutočný a pravý pohľad na ženy a zbúral mi staré mýty, ktoré som mal voči ním.

Ďalej som tam zistil, že kým chcem byt. 

Chcem sa stať futbalový trénerom. Uvedomil som si, veľa veci, ktoré som si do prečítaný tejto knihy neuvedomoval. Dala mi neskutočný pohľad na veci, že ako skutočne fungujú ( ženy, moje skutočne ja… ). 

Táto kniha patrí do mojej top 3 mojich kníh, aké som kedy čítal. Zistil som o sebe mnoho nedostatkou. 

Tuto knihu odporúčam, každému, kto sa chce zmeniť z vnútra na vonok. Dostal som aj budíček, aby som sa prebral a začal žiť plno hodnotny život, nie prežíva, ale aby som ho začal zit na plne gule. 

Ďakujem autorovi, že objavil vo mne aj poslanie, ktoré som mal vo svojom kútiku duše.

Kedysi by som sa snažil o najlepšiu fotku alebo pózu aby to vyzeralo super a vyhral som súťaž, no viem žeby som to nikdy nedosiahol a neposlal. Tvoju knihu som zhltol za pár dní ako žiadnu predtým, no viem že to budem musieť urobiť ešte minimálne x-krát aby som si z nej odniesol maximum. No minimálne mi otvorila cestu, cestu k sebe samému 🙂 bolo to neskutočne drsné čítanie a príručka sebapoznania ale bolo to, to čo som potreboval k životu. Nezmenila mi život hneď po prečítaní, no otvorila mi oči že po prečítaní potrebujem meniť svoj život a konečne viem kde začať ! Nejdem sa rozpisovať pretože by to mohlo byť na pokračovanie tvojej knihy a táto recenzia by Ťa obrala o pár čitateľov a sledovateľov, ktorých by som ti prebral 😂 

Ďakujem ti za všetko, si inšpirácia a vzor pre mnoho ľudí aj keď nie si snimi priamo v kontakte a ver, že sme ti veľmi za to vďační 😊

Knihu jsem si koupil, protože jsem zažíval špatně období a chtěl jsem změnu. Knihu jsem přečetl dohromady 2x a jednou jsem ji dočetl tak do půlky. Teď momentálně mi leží na poličce, mezi dalšími knížkami jako je např. Cesta pravého muže. Knížku hodnotím velmi dobře, v moment kdy si ji člověk čte, tak mu doslova nakope prdel. Líbí se mi zabudování interaktivních cvičení, díky kterým se člověk více zamyslí nad sebou. Takže knížku hodnotím kladně, ale bohužel mi jen pomohla v době, kdy jsem ji četl, tak mi teď smutně leží na poličce.

Je to veľmi dobrá kniha za málo peňazí veľa muziky. Dozvedel som sa o sebe veci ktoré som nechcel vedieť. Čakal som, že všetky sračky sa vyriešia samé od seba. Že žena mi len tak zaklope na dvere aha tu som.A tak isto som si uvedomil, že si trebá hneď uvedomiť co chcem a začať na tom pracovať nie zajtra ale dnes. ĎAKUJEM

Vždy prídem na niečo iné v čom mám problém a čo treba zlepšiť. Hlavný dôvod kúpy tvojej knihy bol že túžim po zmene myslenia aby som nebol ovládaný myšlienkami že nie som dosť dobrý. Mám vypočuté celé alfa manifesto a riadim sa siedmimi životnými pravidlami. Zbožňujem každý tvoj podcast lebo viem že pochopím ďalšiu vec ktorou sa môžem posúvať dopredu 👌 Tvoja kniha mi dala neskutočne veľa a posunula ma myslením na vyššiu úroveň. Fotku som neriešil aby bola pekná ale svoj účel plní ( mení život k lepšiemu ) za čo ti patrí veľké ĎAKUJEM a držím ti palce nech sa ti darí aby si mohol pomôcť veľa ľuďom zmeniť sa. Teším sa každý deň čo pridáš nové aby som sa mohol stále rozvíjať a posúvať vpred a hlavne to dávať do praxe 🙂 

Vše začalo rozchodem s otcem mých dvou dětí. Tehdy jsem řešila "jen" rozchod a jedno YouTube video od Dávida mi velmi pomohlo. Naštěstí jsem shlédla i další od tohoto výborného kouče a díky tomu pochopila, že je přede mnou dlouhá cesta. Že to není jen rozchod, je to celá má identita, která je poškozená a musím na ní makat. Chtěla jsem a stále chci. A s tím mi Dávid velmi pomohl a stále pomáhá. Vytáhnul mě z těch nejhlubších sraček a díky němu se měním. A díky sobě.

Kniha Nebuď sračka je úžasná stejně jako videa. Dávid si v knize nebere servítky - v tom nejlepším slova smyslu - a pokládá ty správné otázky a navíc tím nejlepším způsobem, který mě donutil být sama k sobě upřímná. Společně s knihou jsem zakoupila i pracovny zošit a bylo to nejlepší rozhodnutí. Moc za knihu i zošit děkuji a děkuji i za všechna videa.Měj se nejlíp.

Kniha ,,Nebuď sračka” jednoducho ju vystihuje názov, nebyť sračka je zaklad a tým som sa aj inšpiroval, a rozbehol som nové podnikanie s domami aj keď som sa bál rizika ale milujem tu cestu konať a nečakať. Nechcem byt sračka.

Kniha Nebuď Sračka mi ukázala nový pohľad na svet, vzťahy a seba samého, vďaka knihe som zistil kto som a oslobodil sa od strachu, vďaka kniha se na svet dívam formou Život je hra.

Túto knihu som si kúpil, pretože som sa chcel v živote posunúť ďalej.

Už ju mám prečítanú a je to naozaj bomba !Ukázala mi nový pohľad na svet a tak isto aj moje nedostatky na ktorých mám pracovať.

Určite ju odporúčam každému, kto je ochotný na sebe pracovať a hlavne chce žiť a nie prežívať.Či už máte problém vo vzťahoch, v práci alebo živote táto kniha Vám pomôže.

Je písaná hovorovo a tým pádom sa jednoducho číta.Svoj účel splnila na 100 percent.Ďakujem ti Dávid za toto dielo a verím, že tak isto pomôže aj ostatným.

Kop. Pořádný. V některých částech si budete připadat jak před zrcadlem v Sandonoriku. To co uvidíte, bude pravda a nebude se Vám líbit.  Bude to pravda o Vás.  Nepříliš textu, nekompromisní jazyk  Davida Hance, nejlepší psycholog (tužka a papír) společně  s Vaší upřímností k sobě, Vám ukáže cestu, po které jste vždy chtěli jít, ale báli jste se.

 Za mě? Na konci 9. Kapitoly mi vytryskly slzy a  chtěl jsem křičet do  celého světa  JO!!! k...a, stalo to za to!!!

V tomto roku vo februári, počas korony na ktorú všetci nadávajú, sme boli s pani manželkou (vtedy ešte priateľkou) v karanténe. Pani manželka študuje psychológiu a povedala mi vtedy jednu vetu - nájdi si ešte niečo čo ťa bude baviť a v budúcnosti by ťa to mohlo živiť, ale nepozeraj na paniaze - jednoducho ťa to musí baviť. Nieže by som do vtedy nič nerobil, od svojich 7 rokov som dobrovoľný hasič, chodím pravidelne cvičiť, venujem sa športovým aktivitám, prechádzkam v prírode, no proste v kratkosti zdravému životnému štýlu. Lenže chodím do prace, pretože musím a nie že chcem (platí mi to účty a podobne). Tak som hľadal, hľadal a hľadal. Počúval som už dávnejšie všelijaké podcasty, začal citát knižky, snažil sa nájsť nejakú inšpiráciu. Cez tú karanténu som si objednal tvoju knižku Nebuď sračka. Prešlo 7-8 mesiacov a ja mám prvú spoluprácu so značkou, ktorá sa venuje turistike. Áno áno áno, sám tomu nemôžem uveriť.

Začal som sa venovať fotografovaniu. Od februára som sa nezastavil, každý jeden deň študujem, hľadám informácie, teraz po novom zháňam nejaké workshopy kde by som sa mohol prihlásiť. Chodím skoro ráno na východy slnka (vlastne to začínalo v lete o pol noci). Je to skvelé, mega ma to napĺňa, baví ma to, našiel som super partiu ktorá chce to iste čo ja! Je to super! Chcel by som sa ti aspoň takto úprimne poďakovať za nakopanie do zadku!  Ďakujem 🙏🏻📚

Odkedy si pridal svoje prvé video na YouTube, odvtedy ťa sledujem, mám prezreté každé jedno video a mám vypočutý každý jeden podcast od teba (počúvam ich cestou do práce a z práce v aute).

Keď som prvý krát na FB objavil, že budeš vydávať knihu, nesmierne som sa tešil, pretože tvoja tvorba je proste TOP. A keďže každé jedno video a každý jeden podcast mi dali niečo do života a vo veľa prípadoch som sa našiel (ako sračka a luzer), tak som vedel že kniha raz bude doma. A aj sa to stalo. Kniha je doma, prečítana, niektoré strany aj 2x pretože tak skvelo to bolo napísané. Ako som ti už písal na messenger, je to najlepšia kniha aku som kedy držal v ruke. Kúpil som si ju práve preto, lebo sa neviem v živote pohnúť.

Preto ak by som mal ohodnotiť knihu od 1 do 10, dávam 20!!! Ak sa rozhodneš vytvoriť ďalšiu knihu, určite si kúpim aj ďalšiu.

Si úplný strop vo svojej brandži, sledoval som viacerých ľudí, ktorí robia podobnú prácu ako ty, ale už sledujem len teba 🤟🏻

Vše začalo rozchodem s otcem mých dvou dětí. Tehdy jsem řešila "jen" rozchod a jedno YouTube video od Dávida mi velmi pomohlo. Naštěstí jsem shlédla i další od tohoto výborného kouče a díky tomu pochopila, že je přede mnou dlouhá cesta. Že to není jen rozchod, je to celá má identita, která je poškozená a musím na ní makat. Chtěla jsem a stále chci. A s tím mi Dávid velmi pomohl a stále pomáhá. Vytáhnul mě z těch nejhlubších sraček a díky němu se měním. A díky sobě.

Kniha Nebuď sračka je úžasná stejně jako videa. Dávid si v knize nebere servítky - v tom nejlepším slova smyslu - a pokládá ty správné otázky a navíc tím nejlepším způsobem, který mě donutil být sama k sobě upřímná. Společně s knihou jsem zakoupila i pracovny zošit a bylo to nejlepší rozhodnutí. Moc za knihu i zošit děkuji a děkuji i za všechna videa.Měj se nejlíp.

Knihu Nebuď sračka jsem si zakoupil na základě poslechu podcastu Nastavenie mysle. Líbí se mi styl projevu v podcastu. Věci jsou řešeny na přímo bez nějaké omáčky. Stejný styl je i v knize, a to se mi hodně líbí. Přečetl jsem ji tehdy ve zkouškovém období během dvou dnů. Takže taková trochu užitečná prokrastinace. V knize se mně hodně líbily části, při kterých bylo nutné něco napsat, jelikož to nutilo nad tou věcí více přemýšlet. Dal bych i nějaké negativa, nicméně mě žádná nenapadají.

Na závěr bych chtěl poděkovat za veškerou tvorbu, kterou tvoříš. Dost mi tato tvorba pomáhá posunout se v životě na jinou úroveň a jsem rád, že se někdo této tvorbě věnuje způsobem, který mi dává smysl (nejedná se jen o obecné fráze jako „věř v sám sebe“ atd.) Ještě jednou díky

Prvá vec, ktorá ma po zakúpení knihy spolu s pracovným zošitom prekvapila bola, keď som dostal prístup do alpha akadémie, kde som si mohol vypočuť 1. kapitolu knihy. Tá mi aspoň trochu uhasila moju nedočkavosť.

Zároveň som čakal, že mi pracovný list príde spolu s knihou, ale nakoniec som ho našiel na stránke a vytlačil si ho. Aspoň som vyplnil ten čas pri čakaní 😅.

Čo sa týka obsahu knihy, tak od začiatku až po koniec ma sprevádzali motivujúce citáty, z ktorých som načerpal inšpiráciu.  Bola písaná jednoducho a výstižne, aby ju pochopil každý. Neboli tam nejaké zložité myšlienky, ale myšlienky, ktoré vo svojej jednoduchosti mali hĺbku.

Najtopkovejšia myšlienka pre mňa bola na konci knihy: Nie prostredie ťa mení, ale tvoje rozhodnutia v ňom(parafrázujem). A to konfrontujem aj so svojím životom a na mieste, na ktorom sa nachádzam.

Moje AHA momenty prišli pri totožných opisoch situácii z pohľadu muža aj ženy vo vzťahu, keď som si uvedomil, aká veľká sračka v tom som a kam sa môžem ešte posúvať.

Pre mňa znamenala táto kniha veľký posun vpred k uvedomeniu si, ako na tom skutočne som a kým som.

Celkovo, knihu by som odporučil každému, kto sa chce v živote posunúť viac v poznaní samého seba a odkrývať svoje skryté "sračky".  Ďakujem Dávid ešte raz za otvorenie očí.

Táto kniha ma naučila veľa. Nielen to, že čokoľvek si zaumienim, to dosiahnem, ale hlavne to, že to, čo mám vo svojom vnútri, to vyžarujem, a zároveň priťahujem. 

Ukázala mi smer, ktorým chcem ísť, nasmerovala ma tam, kam túžim kráčať. Naučila ma nepozerať sa na druhých, ale na seba a na svoje ciele. Pomohla mi objaviť, že nie všetko, čo sa hovorí, tak aj je a nutne musí byť. Nakopla ma a posmelila na byť za seba zodpovedná a nie sama, uplakaná a nešťastná.

Vždy, keď mám ťažšie obdobie, vraciam sa k nej a čítam odznova

Silně doporučuji přečíst knihu "Nebuď sračka" od Dávida Hance. Je to praktický manuál efektivní transformace mysli do konkrétních činů a jak si pomocí získání nových zvyků vybudovat nový systém hodnot, který pomůže člověku si změnit od základu svoji identitu. Hlavním výsledkem je umět život naplno žít, využít plně svůj potenciál a nejen pouze vyčkávat a být reaktivní vůči okolí. Naučil jsem se, jak se mít rád, znát své hranice a jak svoji energii a hodnotu předat lidem, na kterých mi záleží. Tuto knihu jsem se rozhodl koupit jako logické vyústění mé téměř 2leté studie Dávidových materiálů ohledně koučinku osobního růstu, ať už to byly podcasty na nastaveniemysle.sk (https://soundcloud.com/davidhanc) nebo jeho Youtube kanál. Veškerý koncept hlavních myšlenek mi do sebe zapadal jako puzzle, což mi naprosto efektivně dokázalo stanovit můj myšlenkový směr. Dávidovy úvahy a zamyšlení jsem si pouštěl jako podkres k mým denním rutinním činnostem (ranní posilování, cestování dopravním prostředkem, vaření, oprava kola apod.), čímž se mi dostal přirozeně do podvědomí. V jeho audio nahrávkách jsem našel několik odpovědí na moje dlouhodobé nevyřešené problémy a neustále se jako bumerang vracející myšlenky ohledně mého sebevědomí (zdravého muže). Po shlédnutí a vyslechnutí snad veškerých nahrávek jsem si je začal pouštět znovu. Což samozřejmě mělo velmi přínosný edukativní efekt (jak říká známé: opakování je matka moudrosti). Jenže potom jsem se přistihl, že jsem se zacyklil do módu vlastního sebeutvrzování, kdy jsem si vystačil s pocitem, že můj problém se vyřeší pouhopouhou stimulací – co si poslechnu, jako by se vyřešilo samo.

 Rozhodl jsem se proto koupit knihu „Nebuď sračka,“ která tak uceleně podává manuál, jak si sestavit systém vlastních hodnot, odstranit zlozvyky, posílit a vybudovat dobré návyky a vytvořit si konzistentní integritu osobnosti – identitu. V knize jsem našel detailní shrnutí problému v lidských selhání (bujení a cyklení deprese, komplexy méněcennosti atd.) a racionální pojmenování hlavního problému a jak ho krok po kroku efektivně řešit. Už jenom to, že je čtenář „donucen“ vzít tužku a vyplnit tabulku se svými problémy člověka donutí TRANSFORMOVAT svoji mysl do reálných úkonů a tím tak zhmotnit neustálý tok myšlenek, který mnohdy znemožňuje dosáhnout výsledku. Největší přínos jsem shledal v hlavní transformační myšlence: Kdo jsem? Čemu věřím? Co chci změnit? Jak to udělám? Takže nakonec jsem si odnesl pocit, že „posunutí dál“ dosáhnu až tehdy, když už budu dělat konkrétní kroky k té změně, a ne pasivně vyčkávat, až něco získám. Nastavení MAŤ => ROBIŤ => BYŤ přenastavit na BYŤ => ROBIŤ => MAŤ. Zjistil jsem, že až když jsem začal něco dělat, až tehdy jsem zpětně viděl, že jsem si získal novou identitu, protože jsem tou ZMĚNOU už žil! Retrospektivně jsem si automaticky uvědomil, že mi nová identita vytvořila nového člověka. To mi pomohlo se zbavit sebesabotáže, kterou jsem před čtením knihy trpěl. Vybudoval jsem si nové návyky od ranního vstávání na první budík až po zdokonalení se ve formě komunikace s lidmi, a tím tak získat sebereflexi. Velkou přidanou hodnotou je neoddiskutovatelný přínos osobního svědectví Davida – jeho reálný životní příběh a zkušenost s „POSUNÚŤ SA ĎALEJ“, což má daleko větší vypovídací hodnotu oproti sterilním marketingovým řečem. Knihu rozhodně doporučuji si pořídit. Je psaná zdravým vtipným sarkasmem, který nám život nabízí! 

Jsem člověk, který má brutálně naposloucháného Davida z jeho podcastu, které si projíždím do dnes v mobilu. Ale poslouchat podcasty nestačí, je potřeba minimálně ještě pár bodů:

- Čas, jak David správně říká, na jednu jednotku času musím dát 4 jednotky času na informaci kterou vstřebávám.

- Papír a tužka, to dokope člověka zhmotnit myšlenky.

Knížka dokope člověka ke všem těmto bodům. Osobně jsem si nemohl dovolit přejit od nezpracované kalitoly ke druhé. Upřímně jako člověk, který má naposlouchaného Davida z podcastu, měl jsem v hlavě už spoilery , takže knihu plnou "aha momentů" jsem nezažil.

A jak se změnil můj život díky Davidově tvorbě ? Studoval jsem voskou a došel jsem až k doktorátu, uznal jsem že jsem sračka a že studuju jen proto, že se bojím reálného života mimo univerzitu, zamakal jsem na sobě, stal jsem se hustším a bylo ze mě už hovno, první malý krůček kupředu a z kompostu mého života roste svěží jarní zeleň. Otevřel jsem oči a začal jsem rozvíjet vlastnosti v kterých jsem dobrý a které mě naplňují, ta cesta mě baví a mám ze sebe radost.

Co říct na závěr? Jsou dva typy lidí, kteří mají v rukou Davidovu knihu. První jsou ti co ji použijí , podívají se realitě přímo do očí a jejich život se změní. Druzí jsou ti, kteří ji nechají ležet na poličce mezi dalšími knihami a zůstanou těmi stejnými lidmi kterými jsou a tam kde jsou. Tak jako v Matrixu, vybereš si modrou a nebo červenou pilulku?

CHCEM KNIHU

Dávic Hanc

Som transformačný kouč a mentor. Mojím hlavným poslaním je pomáhať ľuďom dosiahnuť trvalé a dlhodobé životné zmeny, aby mohli žiť skutočne šťastný život.

Knihu Nebuď sračka som napísal pre všetkých, ktorí chcú nakopnúť svoj osobnostný rast a začať žiť život podľa seba. Drzá príručka sebapoznania je tu preto, aby ti ukázala, kým naozaj si a ako na svojej ceste životom získať to, čo chceš.

Pokiaľ na svojej transformácii chceš pracovať priamo so mnou, vyplň prosím dotazník na dotaznik.davidhanc.sk  a dohodneme sa na ďalšom postupe.